Vedecké riešenie problému praskania odliatkov

- Jul 25, 2018-

Pre užívateľa je praskanie odlievacej formy jedným z najťažších problémov v procese odlievania. Ako zabrániť tomuto problému má Wuxi Huazhu vlastný súbor nápadov. Rád by som sa tu s vami podelil, dúfam, že budem schopný zaručiť kvalitu odliatkov.

Po prvé, aby sa zabránilo problému praskania formy na liatie pod tlakom a zlepšila sa životnosť formy, mala by sa forma pred začiatkom výroby odliatku úplne zohriať, aby sa dosiahla lepšia tepelná rovnováha, rýchlosť tuhnutia formy na liatie pod tlakom je rovnomernejšia a uľahčuje prenos tlaku. Súčasne, aby sa udržala účinná tekutosť, má forma na liatie pod tlakom dobrú tvarovateľnosť počas odlievania a zlepšuje kvalitu povrchu dielektrického odliatku; konečne znižuje praskanie.

Po druhé, použitie kvalitnejších materiálov na formovanie pod tlakom, aby sa zabránilo neprimeranému materiálu a aby sa ovplyvnila životnosť formy.

Po tretie, je potrebné vedecky a racionálne navrhnúť hrúbku steny formy a veľkosť formy tak, aby vyhovovala potrebám praktických aplikácií.

Po štvrté, forma sa zaobchádza správnym spôsobom, ako napríklad upozorňovať na temperovanie stresu po hrubovaní; rýchlosť kalenia v procese tepelného spracovania je dostatočne rýchla.

5. Dôkladne odstráňte všetky nepriaznivé faktory, ktoré neprispievajú k kvalite formy. Špecifickou metódou je úplné odstránenie vrstvy kvality interferencie EDM; povrch je vysoko leštený; znížiť množstvo použitého hliníka, urýchliť rýchlosť vstrekovania atď.

6. Po tvarovaní formy sa má ochladiť na vhodnej teplote. Teplota chladiacej vody sa musí udržiavať na teplote 40 až 50 ° C; pri najvyššej teplote povrchu modelu by sa mala chladiaca kvapalina vypnúť.